Принципи прокладання трубопроводів з ХПВХ і ПВХ не відрізняються від прокладання металевих трубопроводів. Особливістю є значно більший, у порівнянні з металом, коефіцієнт теплового розширення, що обов'язково враховується при проектуванні систем.
При проектуванні трубопроводів для забезпечення компенсації лінійного розширення рекомендується використовувати особливості будівельних конструкцій (виступаючі і кутові елементи конструкцій, ніші і т.д.). При виборі місць установки нерухомих кріплень трубопроводу рекомендується використовувати місця його проходження через стіни і перекриття. При прокладанні трубопроводу дуже важливо обійтись без створення зайвих напруг, для цього при переході труб через стіни та перекриття їхнє кріплення необхідно проводити на достатній відстані від точок зміни напрямку прокладання труб. Також необхідно забезпечити достатній прозір в отворах при проходженні труб через стіни, використовуючи для ущільнення спеціальні гільзи під монтажну піну або закладення розчином.
При проектуванні горизонтальних відгалужень від стояка необхідно враховувати, що конструкція відгалуження повинна забезпечити компенсацію зміни довжини вертикальної труби (рис. 15). Це досягається внаслідок можливості поперечного переміщення горизонтальної труби в каналі (рис. 15а), відповідного збільшення отвору у стіні (рис. 15б) або завдяки монтажу компенсуючого плеча (рис.15в).
Прокладка трубопровідних систем з ПВХ/ХПВХ може бути як відкритою, так і прихованою в штробах, каналах і в монолітному бетоні. У зв'язку з низькою теплопровідністю ХПВХ для трубопроводів, прокладених всередині приміщень, теплоізоляція не потрібна. У приміщеннях з підвищеною вологістю необхідно застосовувати теплоізоляцію для захисту від запотівання систем холодного водопостачання. При застосуванні теплоізоляції систем гарячого водопостачання і опалення враховують загальні вимоги компенсації (рис. 16).